Star Power – recenzja anime „Lucky Star OVA”

Blog z mniejszym lub większym powodzeniem piszę już od ponad dwóch miesięcy, a do tej pory nie recenzowałem jeszcze żadnego OVA (Original Video Animation, czyli anime wydanego bezpośrednio na wideo/DVD) będącego uzupełnieniem serii telewizyjnej. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności akurat niedawno jedno oglądałem, więc nie dość, że będzie to pierwsza recenzja OVA, to jeszcze na dodatek recenzja anime prawie całkiem nowego. Strach pomyśleć, czy niedługo nie zacznę recenzować serii zaraz po ich zakończeniu… Tymczasem jednak zapraszam do przeczytania recenzji Lucky Star OVA, a wcześniej – jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście – recenzji samego Lucky Star.

らき☆すた OVA
Lucky☆Star OVA
Produkcja: Kyoto Animation
Reżyseria: Yasushiro Takemoto
Czas trwania: 42 minuty

Oglądając LS OVA już od samego początku można odnieść wrażenie, że podano nam kolejny odcinek Lucky Star – czy może raczej dwa odcinki, patrząc na długość – jesteśmy od razu rzuceni na głęboką wodę i pozbawieni wyjaśnień. Wprawdzie w tego typu anime znajomość poprzednich odcinków nie jest konieczna do nadążania za wydarzeniami, jednak brak znajomości bohaterów na pewno odbierze część przyjemności płynącej z oglądania.

Wrażenie, że mamy do czynienie z zaledwie kolejnym odcinkiem – co nie byłoby takie złe, bo to świetne anime –  rozwiewa się dość szybko. Autorzy nie bali się wprowadzić nieco świeżego powietrza. Najbardziej przypadły mi do gustu fragmenty gry MMO w którą grają bohaterki (także te, po których byśmy się tego nie spodziewali), pokazane bezpośrednio. Innym ciekawym pomysłem jest specjalna edycja „Lucky Channel”, ale to już należy zobaczyć samemu.

LS OVA nie straciło nic z poczucia humoru oryginału, choć zaprezentowane sytuacje są w większości bardziej niecodzienne – wszystko w duchu „odcinka specjalnego”. Nie zabrakło masy nawiązań do innych anime, oczywiście z Melancholią Haruhi Suzumiyi na czele. Autorzy też zrewanżowali się wreszcie Sayonara Zetsubō Sensei, które już parę razy z nich żartowało. Oglądając to OVA bawiłem się świetnie i tylko na końcu odczułem lekki niedosyt – było tak dobre, że chciałoby się więcej. Ale, jak to mówią, wszystko co dobre szybko się kończy.

Lucky Star OVA w encyklopedii ANN
Lucky Star OVA na AniDB
Rekomendacje Anime-Planet
Reklamy

0 Responses to “Star Power – recenzja anime „Lucky Star OVA””  1. Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s
Kategorie

Archiwa

Reklamy

%d blogerów lubi to: